ساخت داخل تجهیزات اتوماسیون صنعتی

تجهیزات اندازه گیری فلو، دما، فشار، سطح، آنالایزرها و…. به منظور اندازه گیری و ارسال اطلاعات از درگاههای انتقال به سیستم کنترل ساخته و در سطح میدانی نصب می شوند.

شاید نتوان تاریخچه و سوابق آن را در صنایع مختلف ارائه نمود که دلیل آن علاقه ی شدید به شرکتهای خارجی خصوصاً در وزارت نفت و زیر گروه های آن می باشد. شاید بتوان تجهیزات شرکت آزمون متمم را در حوزه ی طراحی و ساخت انواع فلومتر و استفاده از آن در پروژه های مختلف نفتی و فازهای 17 و 18 در عسلویه به عنوان نمونه معرفی کرد که البته پس از عبور از مراحل بسیار سخت ارزشیابی بوده است.

استفاده از محصولات داخلی به مؤلفه های زیادی از قبیل دقت، تکرار پذیری، عدم قطعیت، تفکیک پذیری ، نوع مواد مصرفی، کلاس فشار، گواهی IP، گواهی ضد انفجار، شبکه ی ارتباطی، قابل اطمینان بودن، عمر مفید مناسب و … بستگی دارد که دست متقاضی را برای انتخاب آن بازتر خواهد کرد.

اما نکته ی مهم تعریف حداقلی مشخصات فنی مورد نیاز می باشد که متأسفانه عزمی جهت این امر از طرف مشتریان برای تعریف مجدد آن تا به حال دیده نشده است که نتیجه ی آن حذف بسیاری از سازندگان داخلی را در برداشته است.
از طرفی جهت ارتقاء تکنولوژی تجهیزات نیاز به ساختارهای داخلی مناسب و همسو با نیازهای داخلی در هر شرکتی جهت ارتقاء منابع (مالی، فیزیکی، انسانی) می باشد. که این امر نیز نیاز به قوانین همگرا در حوزه های مالیاتی، بیمه، کار و امور اجتماعی، گمرک و …. شفاف و پایدار و برای دوره های حداقل 3 ساله دارد تا بستر مناسب برای سرمایه گذاری و تدوین راهبردهای متناسب با توانمندی های شرکت با نیازهای داخلی کشور بوجود آمده و شاهد شکوفایی تولید با دانش ملی باشیم.

مهندس رضا شیتره
مدیر عامل شرکت آزمون متمم

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه سایت صنعت هوشمند و اتوماسیون صنعتی، از آخرین مطالب علمی ، مقالات و شماره جدید ماهنامه صنعت هوشمند با ایمیل خبردار شوید

مطالب مرتبط